Drytooling w Złotej Górze

Drytooling w Złotej Górze

Przygotowania do zawodów

16 lutego odbyła się druga edycja I Pucharu Polski w Drytoolingu „Złote Dziabki”. Zawody zostały rozegrane w kamieniołomie Złota Góra w Częstochowie. Frekwencja i pogoda dopisała. Na starcie stawiło się 33 zawodników. Atmosfera była bardzo gorąca. Po omówieniu zasad rywalizacji i ogłoszeniu startu przez organizatorów, wszyscy zawodnicy ruszyli pod rozświetlone słońcem ściany kamieniołomu.

Od tego momentu w skupieniu, razem z Mariuszem (KW Opole) rozpoczęliśmy wspinanie na przygotowanych drogach. Na początek poszły te prostsze, w ramach rozgrzewki, by później przejść do konkretów. Ku Naszemu zaskoczeniu czwarta w kolejności droga, która wyceniona została na D7. Weszła nam od strzału. A to znaczy, że obydwoje, w tym momencie poprawiliśmy swoją życiówkę 🙂 Unoszeni tym sukcesem, smagani po twarzy palącym słońcem, wspinaliśmy się dalej, realizując nasz plan. Po godzinie 16 poprowadziliśmy ostatnią drogę i w rezultacie zawody zakończyliśmy z zaliczonymi dwunastoma drogami.

Mariusz zmęczony, ale bardzo zadowolony.

Czy zawody były dla Nas udane? Zdecydowanie tak. Pobiliśmy wszystkie Nasze osobiste rekordy i poprawiliśmy życiówki. Złota Góra okazała się dla Nas bardzo łaskawa, a nazwa drogi „Kuźnia Mocy” na zawsze pozostanie w Naszych głowach 🙂 To wszystko mobilizuje Nas tylko do dalszego ciężkiego treningu. I walkę o lepszy wynik w przyszłym roku. A jest po co wracać. Organizatorzy popisali się fantastycznym przygotowaniem zawodów. Ja osobiście doceniam trud włożony w przygotowanie i oznaczenie dróg. Drodzy organizatorzy, te tabliczki uratowały nam życie 😉 Topo z drona… Mistrzostwo. Ciepły posiłek w postaci pysznej zupy i kiełba przy ognisku… Czego trzeba więcej. Do tego wszystkiego bardzo fajna, koleżeńska atmosfera i warsztaty z Olą Kosek dzień wcześniej, podniosły poprzeczkę bardzo wysoko. Gratulacje!

Wypada też napisać, że razem z Mariuszem reprezentowaliśmy Klub Wysokogórski Opole. KW Opole wystawiło liczną ekipę na tych zawodach. Dzięki wielkie dla Was za wsparcie, dobrą radę i pomoc.

Witek

klub wysokogórski opole
Pełny skład KW Opole, sekcja „Modliszki”

One Reply to “Drytooling w Złotej Górze”

  1. Witam było zajefajnie tak jak Witia napisał polecam wszystkim przyjechać za rok i wziąść udział w zawodach drytoolowych, o życiówkach juz nie wspomnę. Pozdrawiam Manior.. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *